SÜRMANŞET HABERLER
SON EKLENENLER

HİZMET-İŞ '' EMEKÇİLERİN TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİNİ İMZALAMAK İLK ÖNCELİĞİMİZ''

Hizmet-İş Muş Şubesinin düzenlediği temsilciler toplantısına katılan Genel Başkan Yardımcısı Özdemir önceliklerinin Emekçilerin Toplu İş Sözleşmelerini İmzalamak olduğunu söyledi.
11 Ağustos 2020 15:24

Düzenlenen temsilciler toplantısının hayırlara vesile olmasını dileyen Halil Özdemir, “Bildiğiniz gibi hem sosyal hayatımızda hem de ekonomik hayatımızda olağanüstü zamanlardan geçiyoruz. Yaklaşık altı aydır ülkece Koronavirüsle topyekün mücadele içindeyiz. Biz en baştan bu yana üyelerimiz ve halkımızın salgın konusunda duyarlılık göstermesi için çaba sarf ediyoruz. Tüm kardeşlerimizden bir kez istirham ediyorum; tedbiri elden bırakmayalım. İş sağlığı, iş güvenliği konusunda ihmalkar davranmayalım, iş yerlerimizin ve işverenlerimizin ihmalkar davranmalarına izin vermeyelim” dedi.

“Emekçilerimizin Toplu İş Sözleşmelerini İmzalamak İlk Önceliğimiz”

Taşerondan kadro alan emekçiler için verilen mücadelenin bitmediğini belirten Genel Başkan Yardımcımız Özdemir, “Belediye şirketlerinde ve kamu kuruluşlarında toplu iş sözleşmesi yetki süreçleri devam ediyor. Örgütlenme yaptığımız tüm emekçilerin iş kolumuzda kalması ve toplu iş sözleşmelerini imzalamak için mücadele edeceğiz. Türkiye’nin en büyük işçi sendikası olarak bunu da siz değerli temsilcilerimizin ve üyelerimizin desteğiyle başaracağımıza inanıyorum. Buraya gelerek toplantımıza iştirak eden sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

SENDİKA BÜLTENİ

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER