SON EKLENENLER

Memur-Sen: Yetki kaybedenlerin feveranı

Memur-Sen ve Kamu-Sen arasındaki sert polemik devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Memur-Sen'den istifa edilmesi yönündeki bir derneğin başlattığı Twetter etkinliğine Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Eski Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Kamu-Sen teşkilatlarının dahil olması üzerine sert bir sendikal polemik başladı. Karşılıklı devam eden tartışmada son açıklama Memur-Sen'den geldi. Memur-Sen'den yapılan açıklamada Kamu-Sen'in 12 yıl önce kaybettikleri yetkinin feveranını 12 yıldır durmadan devam ettirdiğine işaret edilerek şu ifadeler kullanıldı:
09 Mart 2021 10:15

KAMUAOYUNA BİLGİLENDİRME

İttifak ve irtibatlarını ortaya koyan açıklamamızla enselenen “yetkiyi ve kendini kaybetmekle mahir konfederasyonun" yaşadığı şokla kaleme aldığı şuur bakımından yoksul, küfür, hakaret ve iftira noktasında zengin açıklamasıyla ilgili değerlendirmemizdir.

Doğruyu anlamak ve anlatmak yerine doğrudan sataşmak ve saldırmak tercihinde bulunanların gerekçesi; kendi gerçeklerinin yani yalan ve iftiralarının ortaya çıkmasıdır. Üretecekleri heyula ile hem kendilerini perdelemek hem de gerçekleri/hakikati yok etmek isterler. Çoğu kez böyleleri. gaflet ve dalalet çukuruna düşer ve kendi yok oluşlarını izlerler.

12 yıl önce kaybettikleri yetkinin feveranını 12 yıldır durmadan devam ettiren bu zevat, kamu görevlilerinin gönlünü ve güvenini kazanarak değil Memur-Sen'in gücü ve itibarını hedef alarak utancını saklamakta, hıncını almaya çalışmaktadır. Kurulduklarından bugüne ortaya koydukları en büyük yetenek atmak istedikleri çamurun içinde debelenmektir.

Enselenmelerinin ve buna dayalı olarak hakaretlerle efelenmelerinin nedeni çok açık... Biz yaptıkları fakat başaramadıkları bir operasyonu açığa çıkardık. Tabiri caizse çıbana iğne batırdık. Onlarda açıklamalarıyla 20 yıllık birikimleri olan yalan, hakaret, küfür ve iftira ambarından buldukları ne varsa kelimeye, cümleye ve paragrafa dönüştürmüşler. Marifet iltifata tabidir diyerek; “en iyi yaptığınız işi yine yapmışsınız, kendinizi saklamak için bolca yalan ve iftira içeren bir metin kaleme almışsınız" diyoruz.

Sözümüz size değil kamu görevlilerine...

Değerli kamu görevlileri sizin gözünüzde, gönlünüzde, zihninizde itibarı olmayanın sözüne itibar etmeyiz. Sizin itibar vermediğinize incinerek itibar da vermeyiz.
 

SENDİKA BÜLTENİ

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER