SON EKLENENLER

SENDİKAL POLEMİK DEVAM EDİYOR ÜYE SAYISINI BİLMEYEN, OKUDUĞUNU ANLAMAYAN SENDİKACI

Son günlerde Eğitim-Bir-Sen ve Türk Eğitim Sen arasında yaşanan sendika üyeliklerinden istifa ve sendikal baskı polemiği devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da memleketi olan Ankara'nın Bala ilçesinde Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Yüksel Haşlak'ın şikayeti üzerine başlayan soruşturma sendikal baskı tartışmalarını alevlendirmişti. Eğitim-Bir-Sen'den istifa edilmesi ve Türk eğitim-Sen'in Bala'da yetkili olması nedeniyle soruşturma başlatıldığını söyleyen Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Ertekin Engin'in açıklamasına cevap gecikmedi. Şikayet sahibi Yüksel Haşlak'ın iddiasına göre Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı kendi üye sayısını dahi bilmeden Kamuoyunu yanıltıyor.
08 Aralık 2019 09:56

Sürekli Hukuksuzluk ve Mobbing ile Gündeme Gelen Bala İlçesinde yaşananlara dair Eğitim Bir-Sen Ankara 1 No.lu Şube Başkanı Yüksel Haşlak Tweter Üzerinden Paylaşımlar Yaptı.

 Ankara'nın Bala ilçesi sürekli hukuksuzluk, soruşturmalar ve son zamanlarda baskı ve mobbing iddiaları ile sarsılıyor.

Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No.lu Şube Başkanı Yüksel haşlak'ın iddiiasına göre göre ilçede bir grup memur eliyle yürütülen baskı ve hukuksuz uygulamalar,nedeniyle köşeye sıkışanlar; mevzuyu sendikal bir mücadele gibi göstererek Eğitim Bir-Sen üyesi memurlara düşmanca tavır alarak mobbing uygulamaları yapıyorlar.

Konunun Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Yüksel Haşlak tarafından dilekçe ile şikâyete konu edilmesinden sonra Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Ertekin Engin’in olayı tiye alarak yaptığı sosyal medya paylaşımlarına Yüksel Haşlak’tan tweter üzerinden cevap geldi.

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı’nın daha üye sayılarından bile haberi olmadığını, Bala ilçesinde Eğitim Bir-Sen ‘in 71 üye Türk Eğitim-Sen’in ise 54 üyesi olduğunu söyleyen Haşlak, yetili sendikanın açık ara ile Eğitim Bir-Sen olduğunu, yetkiyi aldık yalanları ile hem kendi genel başkanlarını yalancı konuma düşürdüklerini hem de daha üye sayılarından haberi olmadan sendikacılık yaptıklarını belirtti.

Kendilerinin basın açıklamalarının internet sitelerinde durduğunu ve hiçbir yerinde Bakan’dan bahsetmediklerini ifade eden Haşlak,  muhataplarının okuduklarını bile anlamadıklarını söyledi.

Açıklamasında sendikacılık adına hiçbir şeyi başarmamış olanların duayen sendikacı pozu kestiğini, kartopu gibi erdiklerini söyleyen Haşlak,  Kendilerinden önce ortaya çıkmış pisliklerle sadece kendilerinin mücadele ettiğini, kendileri bunu yaparken sendikacılık taslayan efelerin nerede olduklarını sordu.

Sosyal medya üzerinden dedikodu yapmadıklarını devletin kurumları ve hukuk önünde hesap sorduklarını, adaletin tecellisi için çalıştıklarını ve bundan korkularının olmadığını fakat birilerinin bu hakikatlerin ortaya çıkmasından çok korktukları iddia eden Haşlak,  "Neden korkuyorsunuz? Biz mesele bütün hakkaniyetiyle araştırılsın istedik. Mesele bu kadar düzdür. Bekleyin. Biz de bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

 

MEMUR POSTASI

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER