SENDİKAL REKABET KIZIŞIYOR

2020 yılı sendika üye sayıları mayıs ayında tespit ediliyor. Yaklaşan mutabakat dönemi sendikalar arasındaki rekabeti arttırdı. Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı ÇAKIRCI, Türk Eğitim-Sen Genel Başkan GEYLAN’nın üye çalışması yapan bir Eğitim Bir-Sen yöneticisine ait Whatsap yazışmasını paylaşımına sert tepki gösterdi.
27 Şubat 2020 08:54

Türk Eğitim-Sen Genel Bakanı Talip Geylan, sosyal medya hesabından Hacı Bayram Veli Üniversitesi ile ilgili çeşitli iddiaları gündeme getirmişti.

Genel Başkan Talip  Geylan yapmış olduğu açıklamada; Üniversite'de bir enstitü sekreterinin bulunduğu görevin gereğini yerine getirmek yerine, bir sendikanın iş yeri temsilcisi gibi hareket ettiğini dile getirirken Rektör Yusuf TEKİN’i göreve davet etmişti.Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan açıklamasında enstitü sekreterinin nasıl üye yaptığına dair whatsap yazışmalarına da açıklamasında yer verirken yetkilileri göreve davet etmişti.

   Bu açıklamalardan sonra Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı konu ile ilgili twitter adresinde yaptığı açıklamada Genel Başkan Talip GEYLAN’I kastederek  whatsapp  yazışmalarını  ifşa etmesininin  hangi ahlaki anlayışın ürünü olduğunu sordu. 

 Türk Eğitim Sen Yetkililerinin  Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısına konu hakkında nasıl bir cevap vereceği şimdiden merak konusu olurken bu konudaki gelişmeleri mebpersonel.com sitemizden  takip edebilirsiniz.

MEB PERSONEL

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...