SON EKLENENLER

SÖZLEŞMELİLER İÇİN OMBUDSMAN’A BAŞVURDUK

Sözleşmeli personelin yaşadığı sıkıntıları bir kez daha gündeme getirmek üzere Kamu Denetçiliği Kurumuna başvuruda bulunduk.
03 Haziran 2020 15:48

Yıllardan beri sözleşmeli personelin sorun ve taleplerini her platformda gündeme taşıyan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, yaşanan adaletsizliği bu kez de Ombudsman’a taşıdı. 

KAHVECİ: SÜRELİ, SÜRESİZ SÖZLEŞMELİ AYRIMINA SON VERİLMELİ

Genel Başkan Önder Kahveci, “Kamu hizmetlerinin yürütülmesinde adaletsizliği ortaya çıkaran, güvencesiz bir istihdam biçimi olan sözleşmeli istihdam modeline son verilmesine yönelik çağrılarımızı sürekli olarak dile getirdik. 

Süreli ve süresiz sözleşmeli gibi kendi içinde dahi ayrımcılığa tabi tutulan bu duruma son verilerek tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesine ilişkin olarak Kamu Denetçiliği Kurumu’na başvuruda bulunduk. 

Kamudaki değişik istihdam modelleri ücretler ve sosyal haklarda farklılıklar ortaya koymakta bu durumda çalışma barışını zedelemektedir. 

Bu nedenle, her ne isim altında olursa olsun sözleşmeli istihdamına son verilmeli, mevcut sözleşmeli personel ise kadroya geçirilmelidir. 

Bugüne kadar tüm sözleşmelilerin talep ve beklentilerini dile getiren Türkiye Kamu-Sen onların haklarını her platformda aramaya devam edecektir” dedi. 

 

SENDİKA BÜLTENİ

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER