SON EKLENENLER

TÜRK-İŞ'İN BAKANA YÖNELTTİĞİ SORU ASGARİ ÜCRET ZAMMI GÖRÜŞMELERİNE DAMGA VURDU

2021 yılı Asgari ücret zammı için gerçekleştirilen ilk toplantıda Türk-İş'in temsilcisi Nazmi Irgat, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a dikkat çeken bir soru yöneltti. Irgat, "Sayın bakanım bu ücretle ailelerin geçinmesi mümkün mü?" dedi.
04 Aralık 2020 15:27

2021 yılı asgari ücret zammı için komisyon ilk toplantısını gerçekleştiriyor. Bu yıl korona tedbirleri nedeniyle bir ilk yaşanarak toplantı online olarak yapılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un başkanlık edeceği toplantıda, işveren tarafını Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), işçi tarafını ise en fazla üyeye sahip konfederasyon olduğu için Türk-İş temsil ediyor.

"BU ÜCRETLE GEÇİNMEK MÜMKÜN MÜ?"

Toplantıda konuşan Türk-İş Genel Sekreteri Nazmi Irgat, asgari ücretlilerin yaşadığı zorlu sürece dikkat çekti. Asgari ücretten vergi alınmaması gerektiğini ileten Irgat'ın Bakan Selçuk'a direk olarak dikkat çeken bir soru yöneltti. Asgari ücretlinin zor durumda olduğunu belirten Irgat, "Sayın bakanım bu ücretle ailelerin geçinmesi mümkün mü?" diye sordu.

Kaynak:ÖZEL GÜVENLİK AJANS

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
Şahin Anamur
4 sefer toplantı yapılıyor verdikleri zam 4kişilik ailenin çay simit parası ayıp
Kamer
Vallahi ben bu asgari ücretle geçinemedim.eşimden boşanmak zorunda kaldım..bunu Aile ve sosyal bakanlığının görüşlerini de alsınlar..
Necati YÖRÜK
Sayın BAKAN a Maraba deseniz de olurdu Saygıdeğer BAŞKANIM Kendileri bu Ücret ile 1 Ay Geçinsinler Eşek Gibi Anırırım Saygılarımla...!
SON EKLENEN HABERLER