SON EKLENENLER

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN 'MEMUR ZAMMI' AÇIKLAMASI! ARTIŞ ORANI YÜZDE 846...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 2020 bütçesi ile ilgili yaptığı değerlendirmede memur zamlarına ilişkin de açıklamalarda bulundu. Oktay, 2002-2019 döneminde
12 Kasım 2019 15:04

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda halen devam eden bütçe görüşmelerinde kamu personeline verilen zamlar da tartışma konusu oldu.

Cumhurbaşkanı Fuat Oktay, komisyonda yaptığı konuşmada kamu personeline ilişkin zamları da değerlendirdi. İşte Oktay'ın, konuşmasının ilgili bölümü:

'Sayın Başkan, değerli üyeler iktidara geldiğimiz 2002yılı sonundan bu yana kamu görevlilerimizin mali ve sosyal haklarında ciddi iyileşmeler sağladık, onların yaşam standartlarını yükselttik, yükseltmeye de devam edeceğiz.

2002-2019 Ekim döneminde kamu görevlilerimizin aylık ve ücretlerinde enflasyonun oldukça üzerinde artış sağladık. Nitekim aile yardımı ödeneği dahil en düşük memur maaşı 2002 Aralık ayında 392 TL iken 2019 Ekim ayında 3.707 TL'ye çıkardık. Artış oranı yüzde 846'ya ulaştı. Aile yardımı ödeneği dahil ortalama memur maaşı 2002 Aralık ayında 578 TL iken 2019 Ekim ayında 4.483 TL'ye çıkarılmıştır. Artış yüzde 676'ya ulaştı....'

SGKREHBERİ

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
mollali
İSTATİSTİK deletin yalan söyleme aracıdır..................
mahmut hoca
Hemen gideyim de ilk maaşımdan artan parayla bir araba alayım
Ahört
Haklısın haklı.kim söylüyordu. Ama sen kimsin .boşver. Boş vere boş nehale düştük. Ak akçe kara gün içindirnr abi
mehmet
ya evlenirken 2008 de altın 28-30 tl idi o zamandan bu yana yüzde 1100 artmış.millet çocuğuna sünnet yapıyor ya da düşün yapacak davetiye yollamaya utanıyor davet edilen gitmeye utanıyor.2002 de 22 bin tl lolan bir ev bugün 300 bin tl olmuş.millet siyanürle intihat ediyor çünkü en ucuz ölüm bu.kimseniz almasa sizi mecburen devlet defnedecek yani söylenecek neler var da neyse.ocak maaşı ile memurun aralık maaşı arasında ne kadar var sen onu da desene 2 ay tam alıyor memur maaşını sonra zamlar zaten vergi ile azalıyor geçen sene kasımda 70 tl doğalgaz vermiştim havalar iyi oldugu halde 145 tl gelmiş 2017 de 93 bine aldığım araba bugün 185 bin tl olmuş memura hala mı verdiniz
şahin28
ya allah aşkına bu hükümet neden bahsediyor.yalanında bukadarına pes doğrusu.yaptığınız herşey yanlış yalan sadece kendi yandaşlarınızı doyurdunuz.emeklileri sefalete sürüklediniz.2012 emekli olurken aldığım şaaş 2150 tlidi.sekiz senede daha 25oo ulaşdıallahdan korkunuz.be yeter artık bırakınız.bizleri alay etmeye ne hakkınız var.bunun hesabını allah sizden sormayacakmı sandınız.insan gibi yaşamaya emeklilerin hakları yokmu bizler insan değilmiyiz.on yedi senedir size oy verdik bunlarmı karşılığı.
OKTAY
SAÇMALADILAR İYİCE İNSAN AKLIYLA OYNUYORLAR..
Samet
Siz kimsiniz milleti ne ile tehdit ediyorsunuz. Ip adresi vs. Hayırdır la. Gelin Tweetire görelim Ip adresi tehdidinizi
oki
bu adamlar resmen bizimle dalga geçiyor ama bunlara müsade eden bir topluluk var ulan be adam memur maaşları 848 artı ise 2002 den beri gider kısımları yerindemi saydı ben maaşımın 11/1 ne ev kirası ödüyordum şimdi se maaşımın 4/1 ni ödüyorum bunu da desene .....
Osman
Dalgamı geçiyonuz aldığımız maaş 4bin lirayı geçmiyor bide eşim çalışmıyor ayrıca vergi dilimine giriyoruz yol ve yemek parasını cepten ödüyoruz ikramiye felan artı olarak hiç birşey yok mesai ücretide saati 2.6tl dir. Sgkda çalışıyorum. Kayınço asgari ücretle toyotanın yan sanayi parçası üreten fabrikada çalışıyor 3 ayda bir yarım maaş ikramiye yılda 1 defa 500tl kıyafet çeki 500tl market çeki 1000tl odun kömür parası yıl başında çikolatası adına özel kalemi yol yemek ücretsiz mesai günlüğünün 2 katı alıyor topla bakalım kim daha fazla oluyor. Asgari ücretlinin altına düşürdünüz bizi bunada şükür diyoruz ama dalga geçmek başka birşey.
atilla
Sitemizde küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, yabancı karakter kullanılan ve suç teşkil eden yorumlar yayınlanmamaktadır. Yorumunuz yukarıdaki gerekçelerden herhangi biri nedeniyle yayınlanmamıştır.
SON EKLENEN HABERLER