SON EKLENENLER

DALAMAN HAVALİMANINDAKİ HUKUKSUZLUĞA MAHKEMEDEN TOKAT GİBİ CEVAP

İşten çıkarılan sendika üyesi Güldan GÖRMEZ’ in Ankara 10. İş Mahkemesinde görülen davasında üyenin işe iadesine ve 1 yıllık maaşı tutarında sendikal tazminata hükmedilmesine karar verilmiştir.
07 Kasım 2019 21:34

Güvenlik-İş sendikasından yapılan açıklama

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Hukuk Müşavirliği son günlerde sendikamıza kazandırmış olduğu hukuk zaferlerine bir yenisini daha eklemiş ve bizlere de bu başarının haklı gururunu yaşatmışlardır. 

işten çıkarılan sendika üyesi Güldan GÖRMEZ’ in Ankara 10. İş Mahkemesinde görülen davasında üyenin işe iadesine ve 1 yıllık maaşı tutarında sendikal tazminata hükmedilmesine karar verilmiştir.

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikasının Hukuk Müşavirliği Hizmetlerini yürütmekte olan hukuk büromuz her zaman haksızlığa uğrayanların yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir.

Dalaman Havalimanında YSS Özel Güvenlik şirketinde çalışmakta iken işyerindeki Sendikal Örgütlenmeye yardımı sebebiyle haksız yere işten çıkartılan Ferhat GÖBELOĞLU adlı üyemizin haklarının geri kazanılması ve işe iadesi için harekete geçen Başhukuk Müşavirimiz Av. Levent ATABAY önderliğindeki Hukuk Müşavirliğimiz, üyemizin İŞE İADESİNİ davasını kazanmış ve ayrıca üyemizin 1 yıllık maaşı tutarında SENDİKAL TAZMİNAT’ a hükmedilmesini sağlamıştır. 


Sendikal faaliyetlerin engellenmesi hem Türk Ceza Kanununa göre cezayı gerektiren bir suç hem de sendikal faaliyetleri sebebiyle işten çıkarılan işçinin, herhangi bir şarta bağlı olmaksızın 1 yıllık maaşı tutarında Sendikal Tazminat alma hakkı bulunmaktadır. 


Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası ve Hukuk Müşavirliğimiz çalışma hayatından kaynaklı her türlü sorun için tüm üyelerimizin ve Özel Güvenlik Görevlilerinin yanında olacağının sözünü vermiş ve bu zamana kadar da bu sözü sonuna kadar gerektiği gibi tutmuştur. İşverenlerin baskısına karşı her zaman yanınızda Güvenlik İş Sendikası bütün gücüyle yer alacaktır. Yaşadığımız ve yaşattığımız hukuk zaferleri de bunun göstergesidir. 


Kamuoyuna saygılarımızda duyurulur. 

 

                                                                          Güvenlik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

 

SENDİKA BÜLTENİ

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER