SON EKLENENLER

EYT'DE 2. SÜRPRİZ AÇIKLAMA

EYT'de 2. sürpriz açıklama Bakan Selçuk'tan geldi!
08 Ekim 2019 12:38

İKİ BAKANDAN EYT AÇIKLAMALARI

EYT ile ilgili yapılan açıklamalar yakından takip edilirken bugün Bakan Albayrak'ın Ak Parti kampında yaptığı açıklama gündem olmuştu. Milliyet'ten Ayşegül Kahvecioğlu'nun haberine göre AK Parti kampında milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili bir çalışmanın olmadığını açıkladı. Bakan Albayrak, "EYT gündemimizde yok" dediği aktarıldı.

2. AÇIKLAMA ÇALIŞMA BAKANI SELÇUK'TAN GELDİ

Bakan Albayrak'ın EYT açıklaması sonrası hükümetten 2. EYT açıklaması Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi. Cumhuriyet'ten Emine Kaplan'ın haberine göre Bakan Selçuk 'Bu konuda popülist davranamayacaklarını' belirtti.

İşte detaylar...

Selçuk'tan 'EYT' yorumu: Popülist davranamayız

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, EYT ile ilgili bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı sorusu üzerine bu konuda popülist davranamayacakları söyledi.

Cumhuriyet'ten Emine Kaplan'ın haberine göre AK Parti’nin Kızılcahamam kampında milletvekillerinin sorularını ve eleştirilerini yanıtlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, arabada sigara içenlere ceza verilmesinin doğru olmadığı, bunun özel hayata girdiği eleştirilerinin anımsatılması üzerine şunları söyledi: “Özel hayat olarak değerlendiriyorsak o zaman cep telefonuyla konuşmak da yasak, o zaman biz özel hayata müdahale mi ediyoruz? Bana kalsa aracın içinde sigara içen kim varsa yasak olması gerekir. Araçta insan tek olmuyor ki, çocuğu eşi oluyor. Burası çok dar bir alan etkileşim çok yüksek” dedi.

‘EYT’Yİ GETİREMEYİZ’

Toplantıda bazı milletvekilleri EYT ile ilgili bir düzenleme yapılıp yapılmayacağını da sordu. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu konuda popülist davranamayacaklarını belirterek, “Kısım kısım zaten yardımcı olunuyor. Doğrudan doğruya, topyekün bir anda yapma şansımız yok. Bunu Süleyman Demirel daha önce yaptı, emeklilik yaşı 38’lere kadar düştü. Ortada bir sandık var. Buna primler koyuyorsunuz, bundan da emekli maaşlarını ödüyorsunuz. İkisini karşılamayan bir düzenlemeyi getiremeyiz. Yıllık 30 milyar liralık bir ek bütçe gerektirir” dedi.

CUMHURİYET

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
AnonimVatandaş
15 yaşında emekli ol, bir belediye işçisi kadar maaş al, sağda solda gez, parayı harca, keyf yap, bi de devlet büyüklerimizde böyle yapmıyor mu de ? Kendinizi devletin üst aklı zannetmeyin .
Muhterem
Eytyi karmayiota kendilerine zam yapan bakanların kefen. Paraları olsun inşallah mazlumun duası ile birlikte Amin Allahım
Haci tasdemır
Suleyman Demirel zamanın dan daha kotu durumdayız demekki
Mehmet Bahçeli
Yakında seçim yok diye EYT'nin hakkını gasp ediyorlar. Seçim yaklaşınca bu hakkı verebilirler belki. Halkımız yapılan haksızlıkları değerlendirecektir.
Furkan Gülçin
Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bey 42 de emekli oluyorsa bu halka bu hak taninmali madem Parti'nin adı akp değil adalet ve kalkınma partisi hadi görelim bakalım nasıl olacak bu adalet ve EYT
Yasin kol
Siz eyt yi emekli etmezseniz eyt sizi emekli edecek
Unsal bey
Eyt .yasasi cikmali magduriyet giderilsin diye dusunuyorum
aydın durmuş
geçmişte olan emeklilik sistemi ile sgk'nın durumu içler acısı bir haldeydi devlet milyarlarca lira sgk'ya bütçe aktarmaktaydı adam 13-15yaşında sigortalı oluyor 25 yıl çalışıp 38-40 yaşında emekli oluyor ondan sonra 30-40 sene oturarak maaş alıyordu böyle daha iyi oldu zamanla bu sistem sayesinde emekli maaşı artacağından işsizlikte azalacak zira eski sistemde adam genç yaşta emekli olup 2. bir işe girip çalışmaya devam ediyor dolayısıyla işsizliği körüklemekte aynı zamanda kayıt dışılığa sebep olmakta......
Kamil
140milyar USD suriyeliye var, 30milyar TL Türk'e yok.
NEJAT İLGÖRDÜ
04/10/1973 Doğumluyum 1989 ssk girişliyim 6600 pirimim var daha ne bekletiyorlar kendilerine gelince kepçeyle eyt ye gelince gündemde yok seçim zamanı akp gündemimizde olmaycak
ÖZKAN BENLİ
Yaşım = 45 sigorta =01/01/1990 yatan prim gün = 10.000 gün (9.000 den sonra aylık düşürüyor devlet) ben evimde yatmadım 30 senedir birfiil çalışıyorum ve çoook yoruldum, işveren şikayetçi durumumdan ve daha gençsin 8 senen var diyor devlet. ben yatarak bu yaşa gelmedim. 10.000 günün verdiği yıpranmışlık ve yorgunluk var. Hükümet 38 yaşında 4.000 günle emeklimi olunur diyor, aşağıya değilde biraz yukarıya bakın. 10.000 (Onbin) günden bahsediyorum.
yaşar altınsoy
az kaldı bidaki seçimde bizde sizi başa getirmiyeceğiz ne güzel son çırplnişlarımız unutmadan bidaki çseçime kadar mutlaka kendilerinizi çift emekli yapip yararlanın eyt yakalanmayın rahat edin
Hasanertaş
Bende.aynıyım.mademse.isçcıkarmasınlar.bütün.millet.benimgibi.issiz.çoğu. efli.yazık.bumillete.bu.eyt.bin.negünahıvar.buna.çözümbulun.bunadevam
hakan karakurt
inanınkı sizn aldığınız maaşlardan daha luzumsuz aldığınız maaşlardan daha bütce gerekmez
sami demirel
hak edilen helaldir ama İSRAF HARAM dır
mete
artık EYT gelmez suriyeyede girdik bütün paralar askeriyeye
Halil ünal
Milletvekiline maaşlarının yarısını vereceksin bütçe lerini kısacaksın çözülür eyt meselesi
harun kiraz
yıllarca bekleyen eyt liler icin popülist davranamayız diyorsunuzda neden her bayram arası emeklilere 1000 er lira extra veriliyor bu extraların maliyeti yirmidört milyar eytli emekli olsa sgk uzmanlarının anlattıklarına gore ilk etapta ondörtmilyar tl soruyorum bu mudur adaletli davranmak
Tamer aydın
yasa düzeltilip mağduriyetler giderilmez ise seçim zamanında yapılacak hiçbir düzenleme sizi kurtaramaz. Bu sıkıntıları yaşayan insanlar işe girdikleri tarihte hakları olan emeklilik talebinde bulunuyor.
Eyt mağduru
Kendileri ve yandaşlarına gelince var biz karibanlara gelince yok ne güzel dünya bu.her yeri sattılar hazineyi boşalttılar birde milletler dalga geçiyorlar yazık hakımızı verin.taşörene kadro de diniz kitler ve diğer taşörenler almadı. Eyt hakkımız vermiyorsunuz ekonomiyi vizler bozdunuz kağıt üzerinde herşeyi iyi gösteriyi ordumuz yalnız millet uyandı seçimlerde sandıkta hesabını sorar bu vatandaşlar.
ADİL GEZER
EYT DÜZENLEMESİ ÇIKMASSA MİLYONLARCA KİŞİLERİN BEN DE DAHİL OLMAK ÜZERE, BİZİM ORALARDA DERLER GARİBANIN AHINI ALIRLAR,
cmlttn
Sitemizde küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, yabancı karakter kullanılan ve suç teşkil eden yorumlar yayınlanmamaktadır. Yorumunuz yukarıdaki gerekçelerden herhangi biri nedeniyle yayınlanmamıştır.
SON EKLENEN HABERLER