SON EKLENENLER

İBB üzerinden yapılan Kurban organizasyonu ile suç üstü yakalandınız

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 6 nolu şube başkanı İdris Şekerci "Kurbanda Made Ine CHP Modeli" Başlıklı Haftaya Bakış Yazısında ''İnsanoğlu, büyük lokma yemeli lakin büyük laf etmemeli. Din istismarı üzerinden iktidar partisini eleştirenler, İBB üzerinden yapılan Kurban organizasyonu ile suç üstü yakalandılar.'' dedi.
19 Temmuz 2021 15:01

ŞEKERCİ yazısında şu ifadelere yer verdi:

Bir müslümanın bütün varlığını, gerektiğinde Allah yolunda feda etmeye hazır olduğunun bir nişanesidir Kurban.

Bir müslümanın bütün varlığını, gerektiğinde Allah yolunda feda etmeye hazır olduğunun bir nişanesidir Kurban. Arefesinde olduğumuz bugünün kişiye hakiki bayram olabilmesi, böylesi bir imana ve samimiyete sahip olmasını gerektirir.

İbadetler, ne zaman ki; asli hüviyetinden çıkarılarak gündelik politik rant aracı haline getirilirse- o vakit -görüntü kalır, öz gider; hasbilik gider riya kalır.

Genetik kodlarında toplumun inanç ve değerleri ile duygudaşlığa rastlamanın pek mümkün olmadığı CHP, dostları ile iktidar rüyası gördüğü şu günlerde, İstanbul Vakfı eliyle bir Kurban organizasyonu yapıyor nede ohikmetse?

Vesayet düzeni ve onun banisi CHP denince, 80’li yılların “Bu yıl da Hac mevsimi Kurban’a denk geliyor” meşhur darbı meselinin akla geldiği günlerden, kurban organizasyonu yapılan bir noktaya gelinmesi, malûm CHP zihniyetin toplumun inancı ile barıştığı anlamına mı gelmektedir, yoksa oyun kurucuların yeni taktiği midir?

CHP İstanbul İl Başkanı’nın, 2013 yılında bir Kurban arefesinde söylediği “Benim bayram kartım da bu!” diyerek “Diren Koyun” etiketiyle paylaştığı günden, “Kurban bağışlarınız ayrısız, gayrısız 16 milyon İstanbul’luya ulaşsın istiyorsanız”dediği bir noktaya gelmesini nasıl izah edeceksiniz?

İnsanoğlu, büyük lokma yemeli lakin büyük laf etmemeli. Din istismarı üzerinden iktidar partisini eleştirenler, İBB üzerinden yapılan Kurban organizasyonu ile suç üstü yakalandılar. Anlaşılan o ki, seçim çalışmalarında siyah minibüsün içerisinden Sayın İBB Başkanı İmamoğlu’na uzanan el, bu sefer de Canan Kaftancıoğlu’na vazife vermiştir. Ne yapsın Canan Hanım; litaretüründe kurban olmayınca kesilen kurbanların ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını akledememiş ve klişe sözün cazibesiyle “16 milyona ulaştırmak” cümlesini kaçırıvermiş ağzından..

Ee! ne yaparsın; bu işler böyledir.Bilmediğin, inanmadığın konular üzerinden siyaset yaparsan olacağı budur. Seneye de Ramazan Bayramı sonrasına iftar daveti verirlerse şaşırmayın.

İdris Şekerci
Eğitim Bir Sen İstanbul 6 No’lu Şube Başkanı

SENDİKA BÜLTENİ

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER