SON EKLENENLER

ÖLÜMLERİN YÜZDE 0,2'SİNDEN AZININ 20 YAŞ ALTI OKULLAR AÇILMALI

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Ghebreyesus, Covid-19 vak'alarının yüzde 10'undan azının ve virüs kaynaklı ölümlerin yüzde 0,2'sinden azının 20 yaşın altındaki kişilerde görüldüğünü belirterek bu koşullarda okulların açılmasından yana olduklarını söyledi.
16 Eylül 2020 06:42

Salgının ardından geçen 9 ayda pek çok soru işareti olduğunu ama "daha net bir resim" görmeye başladıklarını aktaran Ghebreyesus, "Çocukların ve ergenlerin enfekte olabileceğini ve başkalarına da bulaşabileceğini biliyoruz. Bu virüsün çocukları öldürebileceğini biliyoruz ancak enfeksiyonun çocuklarda daha hafif geçme eğiliminde olduğunu ve çocuklar ve ergenler arasında korona virüsten kaynaklı çok az sayıda ciddi vaka ve ölüm olduğunu da biliyoruz" dedi.

Ghebreyesus, korona virüs vakalarının yüzde 10'undan azının ve virüs kaynaklı ölümlerin de yüzde 0,2'sinden azının 20 yaşın altındaki bireylerde görüldüğünü aktardı. 

Bununla birlikte, bu yaş gruplarında korona virüs ve ölüm riskini artıran faktörler hakkında daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulduğunu belirten Ghebreyesus, virüs bulaşmış kişilerde uzun vadeli yan etkilerin bilinmediğine dikkati çekti.

Ghebreyesus, bir toplumdaki korona virüs bulaşma riskini azaltmak için alınan önlemlerin okullardaki riski de azaltacağını vurguladı. 

KAMU EXPRESS

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER