SON EKLENENLER

Taksi ve dolmuş plakasında mülkiyet problemi çözülüyor

Toplu taşıma yapan esnafın mülkiyet sıkıntısı çözüme kavuşturuluyor.
19 Kasım 2023 09:04

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı, AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, minibüs, otobüs taksi, ticari plaka ve hat tahsisiyle toplu taşıma hizmeti sunan esnafın yaşadığı mülkiyet sorununa yönelik çalışma başlattıklarını belirterek “Bazı belediyelerimiz yetkisi olmadığı hâlde kendilerinin üstüne vazifeymiş gibi çalışmakta olan araçlarımızın üzerinden yeni ihaleler yapma teşebbüsünde bulundular. Tabii ki bu esnafımızı tedirgin etti.

Bunu düzenlemek için bir çalışma var. Taksici, dolmuşçu, otobüsçü esnafımızın yaptığı işin mülkiyetiyle alakalı sıkıntıyı, tedirginliklerini ortadan kaldıracak bir çalışmayı başlattık. Aslında bunu 14 Mayıs seçimleri öncesinde hazırlamıştık ama yetişmedi. Burada son rötuşlarını yapıp hem esnafla hem derneklerle hem de kurumlarla ortak bir çalışma yaparak bunu Meclis’e getirdiğimizde esnafımız rahatlayacak ve kaliteli hizmet verecek.

Bunun sonucunda kaliteli bir hizmet aldığı için vatandaşımızın memnuniyeti artacak” dedi. Karaismailoğlu, toplu taşımaya ilişkin yasal düzenlemenin Meclis’e sunulmasına ilişkin takvime değinerek “Teklif, yerel seçimlerden önce gelebilir çünkü özel taşımacılarımız, esnafımız bekliyor. Yaptıkları işin karşılığını almalarını sağlamak, tedirginliklerini ortadan kaldırmak için inşallah kısa zamanda getireceğiz. TBMM’de yapılması gereken ne varsa yapacağız” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE GAZETESİ

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER