SON EKLENENLER

YENİ ASGARİ ÜCRETİ ÇOK BULUP 115 İŞÇİYİ İŞTEN ATTILAR

Çelikler Holding’e ait Afşin-Elbistan Linyitleri İşletme Müdürlüğü’nün yeni asgari ücret zammını karşılamayacaklarını bildirdiği taşeron firma, 115 şoförün iş akdini feshetti.
02 Ocak 2020 08:33

Yeni yılda 2 bin 324 lira 70 olarak belirlenen asgari ücret, işçiler tarafından büyük tepkiyle karşılanırken patronlara ise çok geldi.

Maraş’ın Elbistan ilçesindeki termik santrali işleten Çelikler Holding’e bağlı Afşin-Elbistan Linyitleri İşletme Müdürlüğünde patron, taşıma işini ihale ettiği taşeron firmaya, işçi maaşlarına uygulanacak yeni asgari ücret farkını karşılamayacağını bildirdi. Bunun üzerine taşeron firma 115 pikap sürücüsünün işine son verdi.

FİRMAYA JANDARMA KORUMASI

Yılın ilk gününde işsiz kalan işçiler, santral önüne eyleme başladı. Seslerini duyurmaya çalışan işçiler, Jandarma tarafından ablukaya alındı.

GAZETE MANİFESTO

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
Murat
Sitemizde küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, yabancı karakter kullanılan ve suç teşkil eden yorumlar yayınlanmamaktadır. Yorumunuz yukarıdaki gerekçelerden herhangi biri nedeniyle yayınlanmamıştır.
Ahmet T
Sayın yorumcu "Yılmaz"; Üzülüyorlar çünkü onların maaşı az geldiğinde yaratıcılıklarını konuştururlar. Eskiden Turgut Özal bile bile yaratıcıklarına(!) vurgu yaparak; "Benim memurum işini bilir" demişti. Yani bilen bilir bu yaratıcılığın ne olduğunu. :/
Ahmet T
Neyse ki o taşeron işi başka taşerona, başka taşeron da işi diğer taşerona, diğer taşeron da işi öteki taşerona, ... , vermemiş. Yoksa bu vampirler 300-500 TL maaşı bile çok görürlerdi alın teri ile çalışana.
Yılmaz
Devlet memura verirken zammı okadar yüksek maaşları kimse zorlanmıyor niye devletin malı deniz yemeyen keriz insan bu tip haberlere üzülüyor bu haberi yapanlar asgari ucretliden vergi alınmasın diye haber yapsalar olan yine garibana oluyor milyon TL alan sporculara kuluplere gelince vergi önemsiz almasak da olur ALLAH bu millet in yardımcısı olsun..
SON EKLENEN HABERLER