SÜRMANŞET HABERLER
SON EKLENENLER

MANSUR YAVAŞ'TAN EYT ÇIKIŞI!

Millet ittifakı adayı Mansur Yavaş, TBMM'nin yetkisinde olmasına rağmen, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı olması halinde EYT'lilerin sorunlarının çözüleceğini söyledi.  
11 Şubat 2019 20:52

Millet ittifakı adayı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili açıklamada bulundu.

Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) sorunu erken emekli olmak isteyenleri ilgilendirmekte olup, Hükümet yetkilileri, sosyal güvenlik bütçe açığını artıracağı için, düzenleme yapmaya yanaşmıyor.

Diğer taraftan, EYT konusu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile dahi çözülebilecek bir sorun değildir. Bu konunun çözümü için TBMM'den yasal düzenleme geçmesi gerekmektedir.

İşte TBMM'nin yetkisinde olan bu konuda, Millet ittifakı adayı Mansur Yavaş, "31 Mart'tan sonra Ankara'da EYT'li vatandaşlarımız da çözümlerimizle gülecek." dedi.

Yavaş'ın, kendi yetkisinde olmamasına rağmen, TBMM'nin yerine geçerek vaatte bulunmasına, sosyal medya takipçileri tepki gösterdi.

İşte Mansur Yavaş'ın açıklaması:

MEMURLAR.NET

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
murat
bıze park bahce lazım deyıl bunun a sı b sı yok erken emeklılık lazım adam sıyasetcı kutlarım mahsur baskanı ılla pak yapacak deyıl bızı kım savunacak erken ememeklılık hak
Mehmet ali saro
Sitemizde küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, yabancı karakter kullanılan ve suç teşkil eden yorumlar yayınlanmamaktadır. Yorumunuz yukarıdaki gerekçelerden herhangi biri nedeniyle yayınlanmamıştır.
EYT STAJ MADURU
EYT HAKTIR VEBALDİİR KUL HAKKIDIR... SİYASETCİLER BU HAKKI YOK SAYMAKTIR KENDİLERİMİ DÜŞÜNMEKTİR OYUM MAHSUR YAVAŞ A..
SON EKLENEN HABERLER