SON EKLENENLER

Memur-Sen, sendikacıya yasal olmayan sorgulamayı yapan Albayları şikayet etti.

Memur-Sen Konfederasyonu, darbe imalı bir bildiri yayımlayan 104 amiral hakkında il temsilcileriyle birlikte suç duyurusunda bulunmuş, 81 ilde ve birçok ilçede düzenlediği basın açıklamalarıyla bildiriyi kınamıştı.
16 Nisan 2021 14:51

Balıkesir'e bağlı Edremit'te yapılan basın açıklaması sonrasında Konfederasyona bağlı Büro Memur-Sen Şube Yönetim Kurulu üyesi olan Muhammet Seyfettin Çiftçi, 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Piyade Albay Fuat Kara talimatıyla İstihbarat Şube Müdürü Albay Ahmet Korkmaz ve ismi bilinmeyen bir teğmen tarafından yasal ve idari bir gerekçe, herhangi bir dayanak olmaksızın sorguya alınarak, hakkında soruşturma varmışçasına ve fişleme yapmaya müstenit sorulara maruz bırakılmıştır.

Bunun üzerine ise Memur-Sen Konfederasyonu olarak, 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı Komutanı Piyade Albay Fuat Kara, 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında İstihbarat Şube Müdürü Albay Ahmet Korkmaz ve ismi bilinmeyen teğmen hakkında T.C. Milli Savunma Bakanlığı’na ve Genel Kurmay Başkanlığı’na şikâyette bulundu.

ŞİKAYET BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

SENDİKA BÜLTENİ

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER