TAŞERONDA 696 SAYILI KHK'LI BELEDİYE ŞİRKET İŞÇİLERİ 'KADRO' İSTİYOR

2 Nisan 2018 tarihinde taşeron işçilerin kadro geçişi yapıldı fakat önemli bir detay gözden kaçtı. Sayıları yaklaşık 450 bin civarında olduğu tahmin edilen belediye şirket işçileri taşeron şirketten belediye şirketine geçiş yaptı.
21 Şubat 2020 13:28

 Yani şirketleri değişti. Beldiye kadrolu işçiliği bekleyen işçiler şirket işçiliği ile bekledikleri iş güvencesi ve maaş artışına da kavuşamamış oldu.

TAŞERONDA İŞTEN ÇIKARMALAR

Belediye şirketlerine geçen işçiler her gün seslerini duyurmak için çaba gösterirken belediye şirketlerinden işten çıkarılmalar devam etti. Hak-İş Başkanı Arslan şirket işçilerinin işten çıkarılmasını Ankara'ya yürüyüş yaparak protesto ederken, DİSK, Genel-İş ve diğer sendikalar da işten çıkarmalarda ses yüksetti. Milletvekilleri Meclis kürsüsünde belediye şirket işçiliğinin kadro olmadığını kadro olsa idi keyfi işten çıkarmaların olmayacağını defalarca dile getirdiler.

İŞÇİLER KENDİLERİNİ SOSYAL MEDYADA ANLATTI

Seslerini duyurmaya çalışan işçiler ki sayıları yaklaşık 450 bin civarı sosyal medyada yoğun bir çaba içerisine girdiler.

Paylaşılan mesajlarda duygu dolu içerikler vardı. İşte o mesjlar;

 

 

 

 

SGKREHBERİ

KAMU EXPRESS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...

İlhan
Artık insan gibi yaşamak istiyoruz 4 çocuk dediniz getirdik ama rızkını fazla gördünüz ne yapalım adamımız yokki kadro alalım elin adamı 35 bin maaş alıyor biz ise çocuk bezi yerine dam üzerindeki naylonla idare ediyoruz bazen çocuklar simit diyor o milletvekilinin dediği simitide alamıyoruz allah sonumuzu hayır etsin allahtan ümit kesilmez birgün çıkar bir baba yiğit alsana kadro der onuda baş taş ederiz
Hacı ÇETİNKAYA
Belediye taşeron işçilerin adam yerine koyan varmı