YASEMİN KATI ebrar4406@hotmail.com

HAY SİZİN PSİKOLOJİNİZE…

26 Aralık 2017 Salı 08:11

Kadın çocuk sahibi oluyor, bu süreçte yaşadıklarından dolayı psikolojisi bozulduğundan doğan yavrusuna olmadık işkence türlerini uyguluyor.

Öğrenci, öğretmeninin arabasını çiziyor, eğitim öğretimi sekteye uğratacak hiçbir fırsatı kaçırmıyor, sonuçta karşılaştığı en küçük tepki sonucunda psikolojisi bozuluyor yani psikolojisi bozulan yine o.

Anne babasına türlü maddi manevi işkenceler yapan evladın, toplum içerisinde kınanmadan dahi dolaşabilmesine vize veren sebep; psikolojisi bozuk.

Konu komşuyla dahi muhabbet kurmuyor bir selam vermiyor, iletişim kursa psikolojisi bozuluyor. Tek başına yaşamayı marifet, başka canlıların yaşıyor olmasını bir afet ve dahi bu durumu kendisine külfet zannediyor, neymiş efendim psikolojisi bozuk.

Bir trafik kazası geçiriyor. Artık ömrü billâh kendine gelemiyor. Neymiş ölümden dönmüş, ölebilirmiş. Kafasında alıp verme neticesinde psikolojisi bozuk.

Eline geçirdiği bir hayvancağıza olmadık işkenceler yapmış vatandaş, neymiş efendim sevgilisi terk etmiş, onun da psikolojisi bozuk.

Başka birçok hayvana, türlü işkenceleri reva gören zevatların hepsinin de psikolojisi bozuk, düzgün olamaz zaten.

Büyük büyük aşklarla ve uçuk maddi harcamalarla kurulan yuvaların ömrünün ilginç bir şekilde çok kısa olması neticesinde, ayrılan çiftlerin de onlardan geriye kalan yavruların da psikolojisi bozuk.

Henüz on dokuz yaşında hamile yabancı kadın, ülkesinden kaçıp Türkiye’ ye sığınıyor. Yetmiyor bu sefer de hamile haliyle kocasından kaçıp başka bir adama sığınıyor. Doğan bebeğe olmadık işkenceler yapan adam tarafından bebek, kafası duvara vurula vurula öldürülüyor, henüz beş aylıkken. Sebep olanların psikolojisi???

Henüz otuz sekiz günlük bir bebeğe, annesinin rızası doğrultusunda, annenin sevgilisi tarafından tecavüz ediliyor. Düşünebiliyor musunuz? Otuz sekiz günlük ve annenin gözü önünde. E bunu yapanın da psikolojisi normal değildir her halde…

Trafikte, yolda yolakta, bir şekilde sosyal hayatın içerisinde, olmadık şekilde ve sebeple can yakan, cana kast edenlerin hep psikolojik sorunları mevcut.

Bitcoin’i daha dün duyduk, bugün ilk cinayeti işlenmiş. Yapanların da vardır elbet bir takım psikolojik sıkıntıları.

Çocuk, genç ,yetişkin, yaşlı hepimizin psikolojisi bozuk vesselam.

Mahkeme ortamında dahi, cezai işlem bakımından olumlu neticeler(!) veren bir kılıf, uzun zamandır bu psikoloji muhabbeti. Psikoloji muhabbeti, hiçbir çağda günümüzdeki kadar revaçta oldu mu? Bu kadar tutuldu mu? İnsanlıktan çıkma noktasında, bu kadar kılıf olarak kullanıldı mı?

Psikolojisi bozuklarla dolu toplum. Dolayısıyla da gölgesinden korkar hale geldi insanlar. En yakınındaki dahi, güven vermiyor bireye ve bu koşullarda sağlıklı bir şekilde varlığını sürdürmeye çalışıyor insanlık.

Yaptıklarınızı okuya okuya, göre, şahit ola bizde de psikolojiye rahmet okundu. Bundan sonrasında da ne yapsak, ne söylesek sorumlusu değiliz artık. Bir iki ilaç desteği, bir de danışman ayarladım mı artık kim tutar beni. Özgürüm sonuna kadar.

O zaman konuşabilirim, az çok özgür şekilde ama şu an acil babından söyleyeceğim; hay sizin psikolojinize hay sizin psikolojinize, hay sizin psikolojinize…

YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #