DANYAL APUHAN danyal_12@hotmail.com

HİÇ KUŞKUM YOK ÖĞRETMENİM

24 Kasım 2017 Cuma 06:08

İçimizdeki sırrı çözüp ona göre bizi yönlendireceğinden hiç kuşkum yok öğretmenim. Hayatımda duymadığım yeni kelimeleri, yeni fikirleri, yeni idealleri aşılayacağından hiç kuşkum yok öğretmenim.

Bir ebeveyn kıskanmazmış evladını, bir de öğretmen kıskanmazmış talebelerini. Hep kendisinden daha iyi yerde olmasını ister ve temenni eder ebeveyn evladı için, bir de mağrur yürüyüşüne biraz daha mağrurluk katmak istercesine daha iyi yerlerde olmasını temenni eder talebesi için öğretmeni.

Hiç kuşkum yok öğretmenim. Yanıbaşındaki sınıfın en tembeli ailesinin bile umudu kestiği kişide girişimcilik keşfedip memleketin en iyi iş adamını sen kazandırırsın memlekete. Diğer taraftan sınıfın en dürüst ama başarılı olamayan çocuğunun yapabileceği uygun işin olduğunu da sen bilir ve sen bilirsin. En iyi hukukçuların, en iyi doktorların, iyi şoförlerin en iyi hademelerin en iyi öğretmenlerin kaşifi de sensin.

Hiç kuşkum yok öğretmenim, eli öpülesi kişiler sayılırken ebeveynden sonra gelen kişi olduğundan, sevginin emek istediğini, tanımak gerektiğini en iyi bilen sensin çğretmenim, kuşkum yok…

Hiç kuşkum yok öğretmenim, 7-24 talebeler için çalıştığından, kimisine gözyaşı döktüğünden, kimisine maddi destek olduğundan, kimisine manevi destek olduğundan, kimisine baba, kimisine anne, kimisine abi, kimisine abla olduğundan hiç kuşkum yok öğretmenim.

Hiç kuşkum yok öğretmenim, hürriyeti hem anlatan hem de hürriyeti kazandıran olduğundan…

Hiç kuşkum yok öğretmenim, sayfalar dolusu yazıları çözüp içinden bana uygun olanı bularak benim için sarfettiğinden.

Hiç kuşkum yok çğretmenim, herkes uykuya dalarken, benim için, bizim için, herkes için bir şeyler yapmak için uykusu kaçanın sen olduğundan.

Hiç kuşkum yok çğretmenim, yeşerttiğin fidanlar ummadığın yerde seni mutlu edecekler, uykusuz kaldığın geceleri, sabrının tükendiği dönemleri unutturacaklar; yorucu, ama tatlı bir zaman dilimi olduğunu düşünmeni sağlayacaklar.

Binlerce kez saygıyla, sevgiyle, muhabbetle öğretmenim, öğretmenlerim gününüz kutlu olsun…

YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #